BIP
menu

Nowe Gizewo stolicą tenisa ziemnego TURNIEJ TENISOWY MAZURY MASTERS CUP 2021

2021-07-09 15:35:48 (ost. akt: 2021-07-09 15:42:26)

dniach 2-4 lipca br. na kortach w Nowym Gizewie zaplanowany został nowopowstały turniej tenisowy - Mazury Masters Cup 2021, zrzeszający zawodników z północno-wschodniej części Polski. Ze względu na panujące warunki atmosferyczne zaplanowany na 3 dni Turniej, został ostatecznie przeprowadzony (jeżeli chodzi o rozgrywane mecze) w jeden dzień – niedzielę 4 lipca. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych tenisistów z północno – wschodniej Polski. Zaproszeni zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Po rozegraniu łącznie dwunastu meczy,
w systemie „każdy z każdym”, wyłoniona została czwórka najlepszych tenisistów, którzy zagrali
w półfinałach. W pierwszym meczu półfinałowym Maciej Rajski (Piotrków Trybunalski) pokonał Pawła Dzikiewicza (Białystok) 6:2, 6:4. Drugi półfinał był bardzo zacięty. Mikołaj Borkowski (Olsztyn) pokonał drugiego z braci Dzikiewiczów – Piotra (Białystok) w stosunku 77:64, 4:6, 10:3. Mimo późnej pory i niewątpliwego zmęczenia zawodników, doszło do rozegrania meczu finałowego, w którym Maciej Rajski pokonał Mikołaja Borkowskiego 6:3, 6:2. Można zatem stwierdzić, że w finale zmierzyli się najwyżej rozstawieni zawodnicy, a zwyciężył faworyt - tenisista najbardziej utytułowany (wielokrotny Mistrz Polski, zwycięzca turnieju ITF), który jest klasyfikowany na liście ATP.
Licznie zebrani widzowie obejrzeli w tym dniu, kilkanaście zaciętych meczy stojących
na niezwykle wysokim zawodniczo poziomie. Po raz pierwszy w historii naszego Powiatu udało się zorganizować Turniej z tak dobrą obsadą zawodników grających na profesjonalnym poziomie.