BIP
menu

Półmaraton „Po Kolei” już za nami

2022-06-17 14:05:43 (ost. akt: 2022-06-17 14:08:05)

W niedzielę, 5 czerwca, na terenie ścieżki rowerowej ze Szczytna do Dźwierzut odbyła się pierwsza edycja Półmaratonu Po Kolei. Na starcie głównego biegu w Lemanach stanęło blisko 100 biegaczy. Najmłodszy biegacz na trasie półmaratonu miał 15, a najstarszy 75 lat.
Trasa półmaratonu została wyznaczona głównie ścieżką rowerową "Rowerem po Kolei". Biegacze mieli do pokonania 21 km 98 metrów. Najszybciej ten dystans przebiegł Andrzej Leończuk z Białegostoku w czasie 1:13:17. Najszybszą kobietą na trasie okazała się Mariola Sudzińska, która na mecie zanotowała czas 1:26:32.
Oprócz biegu głównego odbyły się biegi towarzyszące - najmłodsi pasjonaci biegania mogli spróbować swoich sił i zmierzyć się z rówieśnikami na dystansach 0,3km (dziewczęta i chłopcy z klas I - III), 0,6km (dziewczęta i chłopcy z klas IV - VI) oraz 0,8km (dziewczęta i chłopcy z klas VII - VIII). Łącznie na starcie wszystkich biegów stanęło blisko 200 fanów biegania.
Najlepszym zawodnikom na mecie nagrody wręczali Wójt Sławomir Wojciechowski wraz ze Starostą Jarosławem Matłachem.