menu

Zawody Polska Liga Jujitsu dzieci i młodzieży Katana Cup III

2018-02-26 11:44:19 (ost. akt: 2018-02-26 11:53:24)



W dniu 24.02.2018 Szczycieńskie Stowarzyszenie Sportów Walki i Rekreacji Katana zorganizowało zawody Polska Liga Jujitsu dzieci i młodzieży Katana Cup III o Puchar Starosty Powiatu Szczycieńskiego pod Patronatem Starosty Jarosława Matłacha oraz Wójta Gminy Szczytno Sławomira Wojciechowskiego. W turnieju wzięło udział około 120 zawodników z 13 klubów z Polski. Zawodnicy ze Szczycieńskiej Katany okazali się mało gościnni zdobywając 42 medale i zdobywając Puchar dla najlepszej drużyny wyprzedzając kolejną ekipę o ponad 50 pkt. Trzecia odsłona turnieju Katana Cup miała inną formułę niż dwie poprzednie, ponieważ zasady walk oraz przebieg zawodów był narzucony przez Polski Związek Jujitsu, a wyniki z tego turnieju będą brane do rankingu kadry Polski jujitsu na rok 2019. Katana Cup w tym roku również odbywała się tym razem w dwóch formułach kimon i bez, przez co było to bardzo duże wyzwanie dla organizatorów, ale jak co roku prezes Katany przy współpracy ze swoimi starszymi zawodnikami oraz rodzicami małych wojowników dali radę podołać wszystkim trudom organizacyjnym, a turniej cieszył się dużym zadowoleniem uczestniczących ekip oraz towarzyszącym im kibicom. Mali wojownicy 10 razy stawali na pierwszym stopniu podium: dwa złote medale w kimonach i bez zdobyli Tymoteusz Stachula waga 42 kg, Gaspar Święciński waga 46 kg , Zuzanna Kania waga 58 kg (Zuzia dorzuciła jeszcze srebro w wadzę open), złote medale dorzucili Igor Szewczak waga 36 kg pierwszy bez kimon oraz 4 miejsce w kimonach, Lena Sierak waga 40 kg 1 miejsce w bez kimon oraz 2 miejsce w kimonach, Marcel Malon waga 30 kg 1 miejsce w kimonach oraz 2 bez kimon, Igor Szatkowski waga 66 kg pierwszy w kimonach oraz 2 bez kimon. Srebrne medale wywalczyli Piotr Szewczak waga +52 kg dwa w kimonach i bez, Antoni Skowroński waga 50 kg drugi bez kimon oraz 3 w kimonach, Oliwia Gajk waga 33 kg 2 miejsce w kimonach i 4 bez kimon, Adaś Gajk drugie miejsce w kimonach 3 bez kimon, Witek Olifirko waga 36 kg 2 miejsce bez kimon oraz 4 w kimonach, Wiktoria Kobylas waga 32 kg 2 w kimonach oraz 3 bez kimon, Tomasz Kacprzak waga 22 kg 2 w kimonach 3 bez kimon, Ksawery Ochenkowski waga 26 kg, drugi zarówno w kimonach jak i bez kimon, Marcin Błaszczak waga 28 kg drugie miejsce w obydwu konkurencjach. Brązy do medalowej kolekcji Katany Dominik Szczerbo dwa w kimonach i bez, Damian Srebrzyński dwa medale, Lucjan Olifirko 3 w kimonach, Eryk Cudnoch 3 miejsce w kimonach, Maja Sylwestrzak 3 miejsce bez kimon, Filip Sylwestrzak 3 miejsce w kimonach, Marcel Kobylas 3 miejsce w kimonach. Start naszych podopiecznych uważam za bardzo udany praca trenerów Pawła Wtulicha i Kamila Wójcika z najmłodszymi adeptami Katany przynosi zakładane efekty, starsi zawodnicy to już klasa sama dla siebie co potwierdzili wynikami.

Wyniki Katana cup III

NO GI
OPEN 2002
1.Zuzanna Kania Katana
2.Amelia Rzatkiewicz Bersekers Suwałki
3.Ola Kaczmarczyk Bersekers Suwałki


Mix 56 kg -2002
1.Zuzanna Kania Katana
2.Janicka Kamila Dragon Sochaczew


Waga 38 kg 04-05
1.Paulina Kupczyk Dragon Sochaczew
2.Witek Olifirko Katana Szczytno
3.Maja Sylwestrzak Katana Szczytno

Waga -60 kg 2004
1.Ola Gorszewska Suwałki Bersekers
2.Błoniak Lena Arrachion Olsztyn
3.Dominika Dąbrowska Grappler Mińsk

Waga -55 kg 04-05
1.Patryk Pawełko Suwałki Bersekers
2.Karol Pawełko Suwałki Bersekers
3.Damian Srebrzyński Katana Szczytno

Mix 50 kg 05
1.Rakowski Jakub arrachion Olsztyn
2.Karolina Kamińska rolling spidre Olsztyn
3.Kawecka Natalia Dragon Sochaczew

Waga -55 kg 2005
1.Amelia Karłowicz Suwałki
2.Maria Pałyska Dragon Sochaczew
3.Wiktoria Klepacka Mińsk

Waga -66 kg 2005
1.Grzegorz Kowalski Olsztyn Bersekers
2.Igor Szatkowski Katana

Waga -42 kg 2006
1.Tymoteusz Stachula Katana
2.Oliwier Staniszewski
3.Alex Sitek Mińsk
4.Filip Kosut Mińsk

Open 2007-06
1.Skorzycki Jakub Lechita
2.Piotr Szewczak Katana

Waga 30 kg 2007
1.Hrymowicz Hubert arachion
2.Marcel Malon Katana
3.Damian Wieczorek Mińsk
4.Walas Adrian Katana

Waga 45 kg 2007-06
1.Gaspar Święciński Katana
2.Wiktor wierzbicki Arrachion
3.Kuba Jęda Grappler


-38 kg 2008-07
1.Piotr Lipiński Grappler
2.Raihana Isamil Mińsk
3.Budziarek Wiktoria Sochaczew

+ 50 kg 2007
1.Zawadzki Kuba Arrachion
2.Skowroński Antoni Katana
3.Woźniak Krystian Dragon Sochaczew
4.Ruszewski Bartosz Suwałki

Waga -34 kg 2007
1.Julian Marszał Warszawa
2.Antek Rosa Mińsk
3.Lucjan Olifirko Katana
4.Pysaniuk Artur Dragon Sochaczew

Waga -34 kg kobiety 2007
1.Kowalska Wiktoria Grracie barra Łódź
2.Balcerak Amelia Dragon Sochaczew
3.Wiktoria Kobylas Katana

Waga -42 kg 2008 mix
1.Ciński Adam Arrachion
2.Natalia Bartosiewicz Dragon Sochaczew
3.Kołakowski Kuba Arrachion

Waga -27 kg 2008-07
1.Olek Kolendo Arrachion
2.Marcin Błaszczak Katana
3.Romanowska Emily Warszawa

Waga 26 kg 2009
1.Dawid Bałtrukanis Suwałki
2.Agata Lipska Mińsk
3.Gabriela Kozłowska Suwałki
4.Eryk Cudnoch Katana

Waga 28 kg 2009
1.Oliwier Ankiewicz Bersekers Olsztyn
2.Ksawery Ochenkowski Katana
3.Adam Paczulski Bersekers Olsztyn
4.Holak Przemysław Bersekers Olsztyn

Waga 30 kg 2010
1.Dawid Bankiewicz Mińsk
2.Sitarek Dariusz Lechita
3.Bartek Pietrasik Mińsk

Waga +30 U8
1.Jarek Bodecki Mińsk
2.Tomasz Pakulski B. Olsztyn
3.Adaś Gajk Katana

Waga -30 kg mix u 10
1.Kacper Golonko B.Olsztyn
2.Oskar Pisanko Ełk
3.Kacper Burzyński b. Suwałki
4.Oliwia Gajk Katana
5.Dominik Gawejko B.Olsztyn

Waga 22 kg 2010
1.Kowalski Mikołaj Łódź
2.Kołakowska Martyna Arrachion
3.Tomasz Kacprzak Katana
4.Marcel Kobylas katana

Open 2010-09
1.Igor Szewczak Katana
2.Kacper Arabasz b. Olsztyn
3.Alex Żywiecki b. Olsztyn

Open 2009
1.Lena Sierak Katana
2.Kacper Zajączkowski b. Olsztyn
3.Dominik Szczerbo Katana


Kimona turniej judogi
Waga open 2002
1.Jonasz Krzysztonek Gwardia Szczytno
2.Zuzanna Kania Katana

Waga 45 kg 2006
1.Gaspar Święciński Katana
2.Bartosz Kukliński Gwardia Szczytno
3.Karolina Kamińska rolling spider

Waga 44 kg 2007
1.Tymek Stachula Katana
2.Piotr Jankowski Dragons Ełk
3.Wierzbicki Wiktor Arrachion
4.Filip Kosut Mińsk
5.Jakub Jęda Mińsk

Waga -35 kg 2005
1.Raihana Isamil Grappler
2.Ola bodecka Grrappler
3.Maja Sylwestrzak Katana

Waga -55kg 2005 mix
1.Igor Szymkowski Białystok
2.Dominika Dąbrowolska Grappler
3.Damian Srebrzyński Katana


Waga 66 kg 2005
1.Igor Szatkowski Katana
2.Grzegorz Kowalski B.Olsztyn
3.Zaorski Krzysztof Katana

Waga 48 kg 2005-03
1.Wiktoria Klepacka Grappler
2.Maja Rykowska Gwardia Szczytno
3.Zosia Rykowska Gwardia szczytno

Waga – 35 kg 2008-07
1.Julian Marszał Warszawa
2.Antek Rosa Mińsk
3.Lucjan Olifirko Katana
4.Piotrek Lipiński Mińsk

Waga -35 kobiety 2008-07
1.Kowalska Wiktoria Łódź
2.Wiktora Kobylas Katana
3.Marlena Rencewicz Ełk

Waga open U10
1.Maciej Niedziałko B.Olsztyn
2.Ivan Novik Grappler

-waga42 kg 2007
1.Ciński Adam Arrachion
2.Kuba Koźlicki Gwardia
3.Alex Sitek Grappler
4.Witek Olifirko Katana
5.Staniszewski Oliwier Arachion

Waga -30kg 2009
1.Oskar Pisanko Ełk
2.Pakulski Tomasz B.Olsztyn
3.Kacper Burzyński Suwałki
4.Dominik Gawejko B.Olsztyn

Waga -31 kg 2007-06
1.Marcel Malon Katana
2.Franek Chojowski Ełk
3.Damian Wieczorek Mińsk
4.Adrian Walas katana

Waga open 2007
1.Zawadzki Kuba arachion
2.Piotrek Szewczak Katana
3.Antek Skowroński Katana

Open 2009-10
1.Ivan Novyk Grappler
2.Lena Sierak Katana
3.Dominik Szczerbo Katana
4.Igor Szewczak Katana

Waga -22kg 2010
1.Kowalski Mikołaj Łódź
2.Tomasz Kacprzak Katana
3.Marcel Kobylas Katana

Waga -32 kg 2010
1.Bartek Pietrasik Grappler
2.Dariusz Banc Suwałki
3.Dawid Bankiewicz Grappler

Waga 27 kg 2009
1.Gabriela Kozłowska Suwałki
2.Oliwia Gajk Katana
3.Bianca Ana Górska Suwałki
4.Agata Lipska Mińsk

Waga -27 kg 2008
1.Marcin Błaszczak Katana
2.Emily Romanowska Warszawa
3.Oliwier Ankiewicz B.Olsztyn

Waga -25 kg
1.Mateusz Jurek Ełk
2.Bawid Bałtrukanis Suwałki
3.Eryk Cudnoch Katana

Waga -26 kg u8
1.Jarek Bodecki Mińsk
2.Adam Pakulski B. Olsztyn

Waga +26 kg u8
1.Mariusz Gajewski Suwałki
2.Adaś Gajk Katana

Waga -36 kg 2009
1.Kacper Arabasz B.Olsztyn
2.Kacper Zajączkowski B.Olsztyn
3.Alex Żywicki B.Olsztyn

Waga -28 kg 2009
1.Kacper Golonko B.Olsztyn
2.Ksawery Ochenkowski Katana
3.Przemek Holak B.Olsztyn

Waga – 20 kg 2011
1.Lena Koc Ełk
2.Jan Jurek Ełk
3.Filip Sylwestrzak Katana

Najlepszy w klasyfikacji drużynowej (1 m.-5 pkt, 2m.-3 pkt,3m.-1 pkt)
1.Katana Szczytno – 121 pkt
2.Grappler Mińsk Mazowiecki – 68 pkt
3.Bersekers Olsztyn -53 pk
4.Arrachion Olsztyn – 50 pkt
5.Bersekers Suwałki -49 pkt
6.Dragons den Ełk – 41 pkt
7.Gracie Barra Łódź -20 pkt
8.Dragon Sochaczew – 19 pkt
9.Gwardia Szczytno – 15 pkt
10.Dragons Den Warszawa – 14 pkt
11.Lechita Żabia Wola – 7 pkt
12.Rosomak Białystok – 5 pkt
13.Spider Olsztyn – 4 pkt