BIPBIP Archiwalny
menu

Odlotowy finał konkursu „Bezpieczeństwo wokół nas”

2017-06-01 11:52:41 (ost. akt: 2017-06-01 11:57:50)
7

7

Szczytno: Odlotowy finał konkursu „Bezpieczeństwo wokół nas” .

„Bezpieczeństwo wokół nas” to inicjatywa, której inicjatorami i realizatorami byli policjanci dzielnicowy z gminy Szczytno. Finał konkursu odbył się w niedzielę podczas II Odlotowego Dnia Dziecka w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Szczytno Pan Sławomir Wojciechowski. Gościem honorowym uroczystości był Pan Marcin Kuchciński Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wraz z podinsp. Tomaszem Bzymkiem Komendantem Powiatowym Policji w Szczytnie, Panowie wręczyli laureatom puchary oraz nagrody za zwycięstwo. St. sierż. Grzegorzowi Lickiemu oraz asp. Pawłowi Grzywacz, policjantom dzielnicowym, serdecznie gratulujemy trafnego pomysłu a także udanego przedsięwzięcia.

Podczas obchodów II Odlotowego Dnia Dziecka w Terminalu Pasażerskim Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, odbył się wczoraj finał gminnego konkursu „Bezpieczeństwo wokół nas”. Inicjatorami i realizatorami tej inicjatywy byli st. sierż. Grzegorz Licki oraz asp. Paweł Grzywacz, policjanci dzielnicowi rejonu gminy Szczytno. Funkcjonariusze chcąc ugruntować i sprawdzić wiedzę uczniów ze szkół podstawowych znajdujących się na podległym im terenie, zaprosili do współpracy funkcjonariuszy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie.
Dzielnicowi przed uroczystym niedzielnym finałem, przeprowadzili wiele spotkań w szkołach, na których przekazywali uczniom wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w wielu obszarach życia codziennego.
Podczas finału konkursu młodzi przedstawiciele gminnych szkół podstawowych musieli zmierzyć się z wiedzą w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Dzieci najpierw napisały test wiedzy, który składał się z 15 pytań. Następnie uczestnicy przeszli do stanowisk umiejętności praktycznych. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego szczycieńskiej jednostki wspólnie z przedstawicielami WSPol w Szczytnie oraz Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, dokonali sprawdzenia znajomości prawidłowego poruszania się po drogach, reguł udzielania pierwszej pomocy a także zasad przeciwpożarowych.
Eliminacje wyłoniły zwycięzców:
I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Olszynach
II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu
III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Trelkowie.

źródło informacji:
podkom. Ewa Szczepanek, KPP w Szczytnie

1
2
3
4
5
6