menu

V Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nasza Biało – Czerwona”

2018-11-19 11:40:06 (ost. akt: 2018-11-19 11:49:31)







14 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanach odbył się V Gminny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nasza Biało – Czerwona”. Głównym celem tegorocznej edycji konkursu było uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół z terenu gminy Szczytno: Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu, Szkoły Podstawowej w Olszynach, Szkoły Podstawowej w Rudce, Szkoły Podstawowej w Wawrochach, Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gawrzyjałkach, Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trelkowie i, oczywiście, reprezentanci gospodarza – Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Szymanach. Wystąpili w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacja i śpiew, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, IV – VI szkoły podstawowej i klasy VII - VIII szkoły
podstawowej razem z klasą III gimnazjum.
Oto wyniki konkursowej rywalizacji:

Kategoria „Recytacja”
klasy I – III szkoły podstawowej

1. miejsce – Antonina Palenik , Szkoła Podstawowa w Rudce
2. miejsce – Gabriela Enerlich , Szkoła Podstawowa w Wawrochach
3. miejsce – ex aequo Zuzanna Gut , Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu i Adam Balcerzak , Szkoła Podstawowa w Olszynach
klasy IV – VI szkoły podstawowej
1. miejsce – Jakub Dadura , Szkoła Podstawowa w Rudce
2. miejsce – Daria Nagórska , Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu
3. miejsce – ex aequo Dawid Kamiński Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Szymanach i Julia Kaczmarczyk , Szkoła Podstawowa w Wawrochach
klasy VII - VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum
1. miejsce – Zofia Kaczmarska , Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu
2. miejsce – Agnieszka Cymerys , Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Szymanach
3. miejsce – Eliza Paczkowska , Szkoła Podstawowa w Rudce

Kategoria „Śpiew”
klasy I – III szkoły podstawowej

1. miejsce – Dominika Balińska, Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu
2. miejsce – Maciej Krasula, Szkoła Podstawowa w Rudce
3. miejsce – Dorota Danetko, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Szymanach
klasy IV – VI szkoły podstawowej
1. miejsce – Maja Szablak, Niepubliczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gawrzyjałkach
2. miejsce – Klaudia Cicha, Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu
3. miejsce – Dawid Murzyn, Szkoła Podstawowa w Olszynach
klasy VII- VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum
1. miejsce – Weronika Grabińska Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Szymanach
2. miejsce – Julia Płocharczyk, Szkoła Podstawowa im. K. I. Gałczyńskiego w Lipowcu
3. miejsce – ex aequo Agata Bazydło, Niepubliczny Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gawrzyjałkach i Zuzanna Brzostek, Szkoła Podstawowa w Olszynach.