Turniej Tenisa Par Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Szczytno

2024-07-17 13:54:00 (ost. akt: 2024-07-17 13:56:05)
logo tenis

logo tenis

W dniach 12-14 lipca na kortach w Nowym Gizewie, po raz ósmy został rozegrany Turniej Tenisa Par Mieszanych o Puchar Wójta Gminy Szczytno. Do rywalizacji przystąpiło rekordowe 12 par – w tym jedna z Niemiec, co spowodowało, że Turniej uzyskał rangę międzynarodową. Pary zostały podzielone na cztery grupy, gdzie grano w systemie „każdy z każdym”. Wyłonione cztery najlepsze pary, zmierzyły się, aby wyłonić finalistów. Wprawdzie sobotnie mecze rozpoczęły się z opóźnieniem, z uwagi na nocny opad deszczu i potrzebą oczekiwania na przeschnięcie kortów, ale już tego dnia udało się wyłonić pary finałowe. Ostatecznie w niedzielnym finale zagrali zwycięzcy z zeszłego roku : Mariusz Daszewski grający w parze z 14-letnia córką Amelią Daszewską, którzy tym razem ulegli parze Agnieszka Babicka i Andrzej Folga. Trzecie miejsce zajęły pary Grażyna Orzoł i Norbert Stryjewski oraz Małgorzata Bałdyga i Ulrich Mazurek. Dla uczestników wręczono puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Szczytno.