BIPBIP Archiwalny
menu

Budowa infrastruktury turystycznej na szlaku kajakowym rzek Saski i Sawicy

2020-01-09 15:04:28 (ost. akt: 2020-01-09 15:10:48)
logo

logo


logotypy

Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie wzbogacania oferty turystycznej, Gmina Szczytno w końcówce roku 2019 zrealizowała zadanie pod nazwą: Budowa infrastruktury turystycznej na szlaku kajakowym rzek Saski i Sawicy.
Zadanie polegało na zagospodarowaniu dwóch miejsc leżących na Szlaku Kajakowym rzek Saski i Sawicy. Są to w obydwu przypadkach miejsca na brzegu jezior (jedno na brzegu jeziora Sasek Wielki w miejscowości Piece, a drugie na brzegu jeziora Sasek Mały, zwanego też Szoby Małe, w miejscowości Sasek Mały).
Zakres rzeczowy obejmował:
1. Dostawę i montaż dwóch „grzybków” („grzybek” – to zadaszenie ze stołem zamocowanym na stałe), stanowiących doskonałe miejsce do odpoczynku, zjedzenia posiłku, czy schronienia się przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jeden z „grzybków” ustawiony został w Piecach, zaś drugi w Sasku Małym.
2. Wykonanie dwóch kamiennych miejsc na ognisko (po jednym w każdym z omawianych punktów);
3. Dostawę i montaż 12 ławek drewnianych (po sześć na każdy punkt);
4. Wykonanie i montaż dwóch tablic edukacyjnych (po jednej w każdym z omawianych punktów). Każda z tablic wykona jest z drewna, wsparta na słupach zamocowanych w podłożu za pomocą stóp betonowych i zabezpieczona drewnianym daszkiem;
5. Zakup i montaż 2 drewnianych koszy na śmieci (po jednym w każdym z punktów).

Wykonawcą zadania był Zakład Usługowo – Handlowy z Wielbarka.
Zadanie zostało zrealizowane przy udziale pomocy finansowej z budżetu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w ramach konkursu „Łączy Nas Turystyka”.


fota 1

fota 2