BIPBIP Archiwalny
menu

Komunikat w sprawie koronavirusa

2020-03-10 13:33:56 (ost. akt: 2020-03-10 15:04:04)
komunikat coronavirus

komunikat coronavirusKOMUNIKAT

Wójta Gminy Szczytno

z dnia 10 marca 2020 r.

w sprawie koronawirusa

W związku z zaistniałą w ostatnich dniach sytuacją, związaną z pojawieniem się koronawirusa COVID-19 (SARS-CoV-2) na terenie naszej Gminy oraz potencjalnym zagrożeniem jego rozprzestrzenienia, Wójt Gminy Szczytno zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Szczytno oraz innych osób przebywających na jej terenie o zachowanie szczególnej ostrożności, a także do stosowania się do wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, dotyczących zasad dbania o higienę oraz ochrony przed koronawirusem.
Jednocześnie informuję, iż wszelkie aktualne komunikaty oraz informacje przekazywane przez administrację rządową zamieszczane są na naszej stronie internetowej w formie komunikatów oraz odnośników do stron rządowych.
Wszelkie informacje dot. koronawirusa znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, w zakładce „co musisz wiedzieć o koronawirusie”.
800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
Jeśli chodzi o Urząd Gminy Szczytno i gminne jednostki , wdrażane są wszystkie zalecenia i instrukcje dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa wskazane przez Główny Inspektorat Sanitarny, a pracownicy naszej instytucji zostali poinformowani o zasadach właściwej higieny
i postępowania w takich przypadkach.