BIP
menu

VIII Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Szczytno w kategorii Singiel Mężczyzn OPEN i w kategorii 50 lat plus

2021-07-09 15:43:52 (ost. akt: 2021-07-09 15:45:54)


Blisko 3 tygodnie trwały mecze VIII-ego Turnieju Tenisowego Mężczyzn o Puchar Wójta Gminy Szczytno. Wzięło w nim udział rekordowa ilość 54 zawodników. W kategorii „Open” startowało 26 zawodników. Ponadto w kategorii „50+” zagrało 28. zawodników. Oprócz sportowców z naszego Powiatu na Turniej przyjechali zawodnicy z Bartoszyc, Biskupca, Ełku, Olsztyna, Przasnysza, Warszawy. Z uwagi na liczbę meczy do rozegrania pierwsze gry rozpoczęły się już 18 czerwca. Z uwagi na warunki pogodowe nie udało się rozegrać w tym samym czasie półfinałów i finałów z przeprowadzanym poprzednią niedzielę Turniejem Tenisowym Mazury Masters Cup 2021. Ostatecznie dwa mecze finałowe odbyły się 7 lipca.
W kategorii „Open” Bartosz Kowalewski (Biskupiec) pokonał Pawła Dąbrowskiego (Olsztyn)
w stosunku 7:6, 6:4. Na trzecim miejscu uplasowali się Mariusz Daszewski (Rudka) i Kacper Chełstowski (Pasym). W kategorii „50+” zwyciężył Paweł Daszkiewicz (Ełk), który w finale pokonał Janusza Koziołka (Przasnysz) w stosunku 7:6, 6:2.
Zwycięzcy kategorii OPEN
• I miejsce zdobył Bartosz Kowalewski z Biskupca;
• II miejsce zdobył Paweł Dąbrowski z Olsztyna;
• III miejsce zdobyli Mariusz Daszewski z Rudki i Kacper Chełstowski z Pasymia.

Zwycięzcy kategorii 50 lat plus
• I miejsce zdobył Paweł Daszkiewicz z Ełku;
• II miejsce zdobył Janusz Koziołek z Przasnysza;
• III miejsce zdobyli Jarosław Klimczak z Nowego Gizewa i Janusz Bil z Leśnego Dworu.

W imieniu Wójta Gminy Szczytno Pana Sławomira Wojciechowskiego nagrody oraz puchary dla uczestników zawodów wręczył Pan Mariusz Drężek – Kierownik Referatu Oświaty Kultury i Sportu w Urzędzie Gminy Szczytno.
Celem zawodów była popularyzacja tenisa ziemnego oraz upowszechnianie aktywności ruchowej, jako formy zdrowego stylu życia i spędzania czasu wolnego. Organizatorami Turnieju była Gmina Szczytno przy współpracy Stowarzyszenia Mazurski Klub Tenisowy.