BIPBIP Archiwalny
menu

Złote Gody w Gminie Szczytno

2021-10-04 07:38:47 (ost. akt: 2021-10-04 07:43:40)
złote gody

złote gody


"Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską ..." - te słowa 50 lat temu wypowiedziało piętnaście par z Gminy Szczytno i od pół wieku trwają w tej przysiędze.
W sobotę 2 października 2021 r w świetlicy wiejskiej w Rudce, wyjątkowa uroczystość - Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego.
Złote Gody świętowało piętnaście małżeństw mieszkających w Gminie Szczytno: Abramczyk Maria i Wincenty, Ciombor Barbara i Jerzy, Drężek Stefania i Izydor, Dumańscy Krystyna i Antoni, Gut Irena i Józef, Jeznach Teresa i Józef, Kaczmarczyk Danuta i Ryszard,
Kornowscy Teresa i Henryk, Kryszkiewicz Jadwiga i Jerzy, Mackiewicz Alina i Tadeusz, Olech Regina i Albin, Rasieńscy Danuta i Kazimierz,
Rybiccy Krystyna i Bogdan, Rydelin Irena i Władysław, Samsel Krystyna i Tadeusz.
Jubilaci złożyli „złote przyrzeczenie”. Wójt Gminy Szczytno Pan Sławomir Wojciechowski wraz z Zastępcą Wójta Gminy Szczytno Panią Ewą Zawrotną, Skarbnikiem Jolantą Godlewską oraz Przewodniczącym Rady Gminy Szczytno Zbigniewem Woźniakiem, złożyli życzenia małżonkom i pogratulowali pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego, następnie wręczyli medale za długoletnie pożycie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Chcemy Wam dziś powiedzieć, że … macie w swoim życiu
tyle razem dróg przebytych
tyle ścieżek wydeptanych
tyle deszczów, tyle śniegów…
tyle listów , tyle rozstań , ciężkich godzin w miejscach wielu
I ten upór żeby powstać i znów iść do celu,
ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń…
(K. I. Gałczyński „Ocalić od zapomnienia” )

złote gody1
złote gody2
złote gody3
złote gody4
złote gody5
złote gody6
złote gody7