BIPBIP Archiwalny
menu

„Zacięte zmagania dzieci na kortach w Nowym Gizewie”

2022-07-06 14:01:00 (ost. akt: 2022-07-06 14:05:08)

Po raz pierwszy na kortach w Nowym Gizewie w dniach 2-3 lipca odbył się Turniej Tenisowy dziewcząt i chłopców Mazury Kids Cup 2022 – Szczytno. Uczestnicy zawodów przyjechali z różnych zakątków Polski i to goście odegrali pierwszoplanowe role w rozgrywkach. W pierwszym dniu Turnieju osiem dziewczynek oraz ośmiu chłopców w wieku 12-14 lat rywalizowało w grupach, aby ustalić ranking do planowanych na niedzielę meczy rozgrywanych już systemem pucharowym. Pierwszego dnia, mimo kapryśnej pogody, rozegrano 23 mecze. Drugiego dnia, już w pełnym słońcu, zacięte mecze wyłoniły najlepsze zawodniczki i zawodników Turnieju.
W kategorii dziewczynek, po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu finałowym, zwyciężyła Iga Piotrowska z Pułtuska, która pokonała Aleksandrę Matysiak z Cieszyna. Trzecie miejsca zajęły Karina Dumka z Olsztynka i Katarzyna Matejeska z Olsztyna.
W kategorii chłopców, po pełnym długich i dynamicznych wymian meczu finałowym, zwyciężył Tomasz Płocharczyk z Mrągowa, pokonując Franciszka Goericka z Braniewa. Trzecie miejsca zajęli Jakub Bieżuński z Ostrołęki
i Alexander Mijal z Pisza.
Zarówno zawodnicy, jaki i ich rodzice gratulowali organizatorom sposobu przeprowadzenia Turnieju i uhonorowania wszystkich uczestników zawodów, a w szczególności finalistów. Swoją obecnością zaszczycił również Wójt Gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski. Szczególne słowa podziękowania należą się również zaangażowanym w prace członkom Stowarzyszenia Mazurski Klub Tenisowy.