BIPBIP Archiwalny
menu

Zacięte finały na kortach w Nowym Gizewie

2022-08-23 08:36:56 (ost. akt: 2022-08-23 08:38:25)


W dniach 19-21 sierpień odbył się VII Deblowy Turniej Tenisa o Puchar Wójta Gminy Szczytno. Tak jak w ostatnich latach Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach : Open oraz 50+. Do gier przystąpiło ostatecznie 12 par składających się z zawodników naszego Powiatu, ale też z Biskupca i Ełku. Wprawdzie ilość par występujących w Turnieju była mniejsza niż rok temu, ale ogólny poziom sportowy uczestników stał na wyższym poziomie. Pogoda tym razem nie przeszkodziła w rozegraniu zawodów, ale wyrównane pojedynki spowodowały, ostatnie miecze kategorii 50+ rozgrywane były w niedzielę. W finale tej kategorii spotkały się pary : Paweł Daszkiewicz i Wojciech Kossakowski – z Ełku (obrońcy tytułu) oraz Agnieszka Pelak (Kamionek) i Janusz Bil (Leśny Dwór). Tym razem gospodarze byli niegościnni i para z Gminy Szczytno po zaciętym i wyrównanym meczu wygrała mecz finałowy. Cieszy fakt, że Wojciech Kossakowski, obecny poseł na Sejm RP, ponownie znalazł czas i brał udział w naszym Turnieju. Trzecie miejsca zajęły pary : Anna Mocarska – Gierach (Tylkowo) i Arkadiusz Wojtecki (Pasym) oraz Robert Dobroński i Jacek Tomaszek – ze Szczytna.
Równie zacięte i wyrównane mecze miały miejsce w kategorii Open, gdzie rozgrywano mecze w systemie każdy z każdym. Ostatecznie, po zaciętych meczach, jedyną niepokonaną parą okazali się obrońcy tytułu z zeszłego roku : Mariusz Daszewski (Rudka) i Andrzej Jemielita (Nowe Gizewo), mimo że jeden z zawodników mistrzowskiego zespołu blisko połowę Turnieju grał z kontuzją. Drugie miejsce zajęła para : Andrzej Kozłowski (Biskupiec) i Edward Studziński (Wielbark). Trzecie miejsca zajęły pary : Andrzej Folga i Mariusz Radziszewski ze Szczytna oraz Paweł Lipka i Andrzej Osowski – z Ełku. Należy zaznaczyć, że Paweł Lipka swoje urodziny spędził grając w tenisa na kortach w Nowym Gizewie.
Wart odnotowania jest fakt sukcesywnego wzrostu poziomu sportowego meczy deblowych w wykonaniu zawodników z terenu naszego Powiatu.