BIP
menu

Deble w upale

2023-08-22 09:56:08 (ost. akt: 2023-08-22 09:58:58)


VIII edycja Deblowego Turnieju Tenisa o Puchar Wójta Gminy Szczytno odbyła się na kortach w Nowym Gizewie w dniach 19-20 sierpnia. Tak jak w ostatnich latach Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach : Open oraz Mix. Do gier przystąpiło ostatecznie 13 par składających się z zawodników naszego Powiatu, ale też z Biskupca, Ciechanowa, Ełku, Olsztyna. Cieszy, że z roku na rok rośnie ogólny poziom sportowy uczestników. Wiele meczy było rozstrzyganych trzecim setem granym jako super tie-break. Upalna pogoda dawała się się w tym roku wszytkim zawodnikom we znaki tym bardziej, że wyrównane pojedynki wydłużały czas trwania meczy.
Zwycięzcami kategorii Open została w tym roku para Andrzej Folga (Szczytno) - Mariusz Radziszewski (Szczytno), a drugie miejsce zajęła para Mariusz Daszewski (Rudka) - Andrzej Jemielita (Nowe Gizewo). Trzecie miejsca zajęły pary : Filip Rorant – Marcin Tarnowski z Ciechanowa oraz Andrzej Osowski – Bogdan Sepko z Ełku.
W kategorii Mix w finale spotkały się pary : Paweł Daszkiewicz i Wojciech Kossakowski – z Ełku oraz Ryszard Nowotka (Olsztyn) i Edward Studziński (Wielbark). Tym razem wygrała para z Ełku i odzyskała tytuł mistrzowski sprzed dwóch lat. Cieszy fakt, że Wojciech Kossakowski, obecny poseł na Sejm RP, kolejny raz brał udział w naszym Turnieju. Trzecie miejsca zajęły pary : Agnieszka Babicka (Kamionek) – Janusz Bil (Leśny Dwór) oraz Marcin Kowalczyk (Szczytno) – Krzysztof Popielarz (Faryny).

Organizator : Gmina Szczytno i Stowarzyszenie Mazurski Klub Tenisowy.