BIP
menu

Piknik Strażacki "Z druhem bezpiecznie"

2016-05-09 15:01:38 (ost. akt: 2016-05-09 15:31:45)
piknik2

piknik2

Autor: Monika Karolina Dąbkowska
W minioną sobotę 7 maja odbył się w Lipowcu Piknik Strażacki „Z druhem bezpiecznie”. Impreza rozpoczęła się o godzinie 13:00.
W pikniku brali udział strażacy OSP z terenu Gminy Szczytno, KPSP Szczytno, władze Gminy Szczytno - Wójt Pan Sławomir Wojciechowski oraz Zastępca Wójta Gminy Szczytno Pani Ewa Zawrotna, a także mieszkańcy Lipowca i okolic. Nie zabrakło także Starosty Szczycieńskiego Pana Jarosława Matłach oraz kapelana straży pożarnych Gminy Szczytno ks. Andrzej Preuss. Pani Ewa Zawrotna - Zastępca Wójta Gminy Szczytno, przywitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Podczas pikniku odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Szczytnie. W meczu brało udział pięć drużyn z czego cztery OSP (Płozy, Romany, Olszyny i Lipowiec) i jedna KPSP Szczytno. Triumfatorem zmagań okazałą się jednostka OSP z Lipowca. Drugie miejsce zajęło OSP Olszyny, dalej KPSP Szczytno, OSP Romany i OSP Płozy.

Jednocześnie na scenie głównej trwał program artystyczny dzieci z Zespołu Szkół w Lipowcu, Szkoły Podstawowej w Rudce i Szkoły Podstawowej w Wawrochach. Podczas występów dzieci nie można było się nudzić - zaprezentowały one bowiem bogaty i zróżnicowany repertuar.

Na sąsiednim boisku gdzie rozgrywano mecz piłki nożnej, odbywał się także jednocześnie towarzyski mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną pracowników Urzędu Gminy Szczytno a drużyną Portów Lotniczych Olsztyn – Mazury ze wsparciem Radnych Gminy Szczytno. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Portów Lotniczych.

Uczestnicy pikniku zostali zaproszeni na strażacką grochówkę i kiełbaski z grilla oraz degustację przepysznych ciast. Nie zabrakło też orkiestry, która w dalszej części pikniku przygrywała gościom do tańca oraz atrakcji dla dzieci (dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, trampoliny, wata cukrowa, malowanie twarzy) i pokazu ratownictwa medycznego. Nie zabrakło także stoiska promocyjnego Gminy Szczytno.

Zaproponowane atrakcje oraz wspaniała pogoda, sprawiły że piknik należy zaliczyć do udanych.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Pikniku Strażackiego.