BIPBIP Archiwalny
menu

Koncert noworoczny w wykonaniu Podopiecznych Kuźni Talentów Fundacji Kreolia

2017-01-24 08:52:54 (ost. akt: 2017-01-24 08:58:58)
koncert noworoczny

koncert noworoczny

W piątkowy styczniowy wieczór (20 stycznia br.), odbył się w świetlicy wiejskiej w Lemanach koncert noworoczny w wykonaniu Podopiecznych Kuźni Talentów Fundacji Kreolia. Jest to pierwsza edycja tego typu imprezy, ale z pewnością wpisze się na stałe do kalendarza kulturalnego imprez w naszej gminie. Symbolicznego otwarcia koncertu w imieniu Wójta Gminy Szczytno - Pana Sławomira Wojciechowskiego, dokonała Pani Ewa Zawrotna – Zastępca Wójta, która wraz z sołtysem wsi Lemany - Panem Zdzisławem Bogackim powitała wszystkich zgromadzonych gości i podziękowała za liczne przybycie, życząc przyjemnego odbioru i niezapomnianych wrażeń.
To był magiczny wieczór. W wypełnionym szczelnie do ostatniego miejsca pomieszczeniu świetlicy spotkali się mieszkańcy Leman i okolicznych wsi, pragnący doświadczyć obcowania z kulturą.
Podczas ponad godzinnego koncertu przed zgromadzoną publicznością wystąpiły
i zaprezentowały swoje utwory z niezwykłym wdziękiem i elegancją: Aleksandra Kocenko mieszkanka Lipowca „Płacze moje serce”, Maja Soliwoda także mieszkanka Lipowca „Cała doskonała”; Wiktoria Bałon ze Szczytna „Cykady na cykladach”, Marta Kocenko z Lipowca „Żyj do przodu”, Nikola Pietkiewicz z Płozów „Drzwi do kariery”; Małgosia Gwiazda z Lipowca „Małgośka”; Natalia Hajn z Zielonki „Szklana Pogoda”; Magdalena Siok z Lipowca „Z naszymi marzeniami”, Małgosia Kozicka z Olszyny „Szparka sekretarka”; Agnieszka Mirkowicz ze Szczytna „Kiedy nam do siebie”; Maja Wierzchołowska z Wałpusza ”Piosenka o muzyce”; Maja Szablak z Gawrzyjałek „Walczyk wieczorny”; Patrycja Jaroch ze Szczytna „Szabada”; Aleksandra Sztymelska z Orżyn „Ballada o nocy”; Patrycja Jaroch ze Szczytno uwtór na fortepian; Marta Drężek z Leśnego Dworu „Na skrzydłach roztańczonych marzeń”.
Przepiękne kostiumy oraz zaangażowanie wszystkich występujących były odzwierciedleniem niezwykłych starań zarówno dzieci, jak i tych, którzy przedstawienie opracowali i przygotowali. Tutaj szczególne podziękowania dla Pani Joannny Gawrzyszewskiej - prezes Fundacji Kreolia, która zaszczepia swoim uczennicom miłość do muzyki i śpiewu.
Na zakończenie Pan Mariusz Dężek Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Gminy Szczytno wręczył dla wszystkich występujących drobne upominki.
Po zakończonym koncercie czekał na wszystkich gości i młodych artystów słodki poczęstunek, w postaci wypieków (m.in. pysznych pączków, faworków), przygotowanych przez mieszkanki Leman.
Występująca młodzieżą swoim wykonaniem wprowadziła publiczność w stan radości i zachwytu, czego potwierdzeniem niech będzie wielokrotne nagradzanie ich gromkimi brawami.