BIP
menu

Turniej Wiedzy Pożarniczej - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

2017-04-06 14:41:52 (ost. akt: 2017-04-06 14:48:48)
turniej 4

turniej 4


Dnia 28 marca 2017 r. w Restauracji Pryma w Szczytnie odbyły się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.
Eliminacje składały się z testu pisemnego oraz części ustnej. Startująca w nich młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali testy, które nie ograniczały się tylko do przyczyn i skutków powstawania pożarów i innych zagrożeń, ale również obejmowały inne dziedziny pożarnictwa jak wyposażenie techniczne jednostek ochrony przeciwpożarowej, normy prawne i zasady działania wszystkich elementów składających się na system ochrony przeciwpożarowej jak wreszcie historię tej ochrony w naszym kraju.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Szczytno – druh Krzysztof Fajbuś oraz Vice prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP – druh Adam Osiński.
W młodszej grupie wiekowej (szkoła podstawowa) wystartowało siedmiu uczniów,
w drugiej grupie wiekowej (gimnazjum) wystartowało trzech uczniów.
W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Brzostek uczennica Szkoły Podstawowej w Olszynach, drugie miejsce Jakub Agaczewski ze Szkoły Podstawowej w Rudce i miejsce trzecie Igor Zakrzewski z Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Romanach. W kategorii gimnazjum pierwsze miejsce zajął Jakub Krawczyk z Gimnazjum w Olszynach, drugie miejsce Szymon Jagiełło z Gimnazjum w Szymanach i miejsce trzecie Cezary Bednarczyk z Gimnazjum w Lipowcu. Zwycięscy będą reprezentować Naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Warto zauważyć, że Jakub Krawczyk z Gimnazjum w Olszynach już po raz drugi wygrał eliminacje gminne. W 2016 roku wykazał się największą wiedzą i wygrał także eliminacje powiatowe.
W tym roku jest to już 40 edycja tego cieszącego się od lat dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli turnieju. Jest to okazja do spopularyzowania wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Szczytno. Uroczystego wręczenia nagród dokonała Pani Ewa Zawrotna - Zastępca Wójta Gminy Szczytno.
turniej 1
turniej 2