BIPBIP Archiwalny
menu

Wyniki z III Mistrzostw Gminy Szczytno w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

2017-05-08 08:27:22 (ost. akt: 2017-05-11 10:13:25)
sztanga

sztanga


29 kwietnia br. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rudce pojawili się zawodnicy z Giżycka, Bartoszyc, Gniewu, Małkini, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego - przyjechali do Rudki na III Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonała Pani Ewa Zawrotna – Zastępca Wójta Gminy Szczytno.

Na początku odbyło się ważenie zawodników, potem krótka rozgrzewka, po której siłacze pokazali co potrafią. Było na co popatrzeć, bo praktycznie każdy zawodnik, mimo różnego wieku, prezentował świetną formę. Dla wielu startujących ciężary przekraczające 200 kg nie stanowiły większego problemu.

Kobiety rywalizowały w kategorii OPEN wg. przelicznika WILKS’A, natomiast mężczyźni w kategoriach:
- OPEN –klasyfikacja według przelicznika WILKS’A;
- wagowych: 83 kg, 93 kg, 105 kg,120 kg, 120 kg plus;
- wiekowych: do 18 lat, do 40 lat; do 50 lat, 50 plus.

Niekwestionowaną gwiazdą mistrzostw był kulturysta Waldemar Nol, który w latach 1965-1968 trenował podnoszenie ciężarów w klubie Narew Ostrołęka. Był dziewięciokrotnym medalistą mistrzostw Polski, w tym trzykrotnym mistrzem w kategorii ciężkiej powyżej 90 kg. Wielokrotny reprezentant kraju w mistrzostwach świata i Europy. Zdobywca tytułu mistrza świata (2004) i Europy w kategorii masters (2005 i 2007).

Mieliśmy tez okazję obejrzeć pokaz boksu przygotowany przez zawodników Gwardii Szczytno pod okiem trenera Zenona Jagiełło.

Wyciskanie sztangi leżąc to podstawowe ćwiczenie siłowe na siłowniach, stąd też podczas zawodów nie mogło zabraknąć konkurencji dla publiczności. Amatorzy tego sportu próbowali swoich sił w wyciskaniu 50 kg na ilość powtórzeń.

Sędzią głównym podczas zawodów był Pan Ryszard Kałamarz związany z integracyjnym klubem podnoszenia ciężarów „IKS-INTEGRACJA-CONAN”.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i koszulkę. Za zajęcie I, III lub III miejsca przewidziane były nagrody rzeczowe, puchary, statuetki i medale.
Więcej zdjęć do obejrzenia na Facebooku Gminy Szczytno.
Do zobaczenia za rok!


sztanga1
sztanga2
sztanga3
sztanga4