BIPBIP Archiwalny
menu

Gmina Jedwabno zaprasza na rekonstrukcję pn. „Potyczka pod Piduniem 1946", która odbędzie się 11 czerwca 2017 r. w Piduniu

2017-06-07 09:03:37 (ost. akt: 2017-06-07 09:06:57)
piduń1

piduń1

Rekonstrukcja pn. „Potyczka pod Piduniem 1946", która odbędzie się 11 czerwca 2017 r. w Piduniu, na terenie gminy Jedwabno.
Już po raz drugi miejscowość Piduń stanie się miejscem wydarzeń związanych z rekonstrukcją historyczną. Tym razem we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Warszawie Gmina Jedwabno organizuje „Potyczkę pod Piduniem 1946”, w ramach większego przedsięwzięcia nazwanego „IX Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych”.

W ramach wydarzenia planowany jest czterodniowy rajd pieszy, w którym udział weźmie 90 harcerzy. Grupy zmierzać będą przez cztery dni do Jedwabna, nocując w okolicznych świetlicach wiejskich. W sobotę wieczorem na terenie Parku w Jedwabnie odbędzie się ognisko harcerskie w Jedwabnie, dla uczestników Rajdu i rekonstruktorów pracujących przy wydarzeniu. Uwieńczeniem całego przedsięwzięcia będzie niedzielna rekonstrukcja pn. „Potyczka pod Piduniem 1946”, a przed nią polowa Msza Święta, odbywająca się na placu wiejskim w Piduniu.

Ubiegłoroczna rekonstrukcja zgromadziła tłumy mieszkańców i gości, którzy mieli okazję na żywo zobaczyć przebieg zdarzeń historycznych w tym miejscu. Tegoroczna inscenizacja – w wykonaniu profesjonalnych grup rekonstruktorów – na pewno również Państwa nie zawiedzie. W niedzielnych uroczystościach udział weźmie bardzo liczna, 90-osobowa grupa harcerzy, którzy brali udział w pieszym rajdzie i dotarli w sobotę do Jedwabna.

Zapraszamy do Pidunia!


piduń