BIPBIP Archiwalny
menu

Turniej Orlika Gminy Szczytno

2017-07-06 07:35:51 (ost. akt: 2017-07-12 22:11:17)
orlik2

orlik2


29 czerwca o godzinie 16:00 na obiekcie Gminy Szczytno „Moje Boisko Orlik 2012” w Kamionku odbył się Pierwszy Turniej Orlika Gminy Szczytno. Zawody te były jednocześnie podsumowaniem zajęć piłkarskich prowadzonych na terenie Naszej Gminy przez animatorów zatrudnionych przez Wójta Gminy Szczytno, oraz przez trenerów zaangażowanych do prowadzenia treningów przez Gminny Klub Sportowy SZCZYTNO
W turnieju uczestniczyło 8 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych:

• 2005-2007:
1. Olszyny
2. Rudka
3. Kamionek
4. Romany

• 2008 i młodsi:
1. Olszyny
2. Rudka
3. Kamionek
4. Świętajno

Wyniki meczów i miejsca poszczególnych drużyn to sprawa drugorzędna przy szkoleniu dzieci w tak młodym wieku. Jednak można było zaobserwować jak olbrzymi potencjał drzemie w dzieciach rywalizujących tego dnia na zawodach.
Dodatkową atrakcją była możliwość zjedzenia wspaniałych ciast upieczonych przez część z mam młodych zawodników oraz kiełbasek i akcesoriów grillowych zakupionych dzięki wsparciu Janusza Trzcińskiego reprezentującego firmę „Żubr” oraz radnego powiatowego Jarosława Kostiuka .
Ponadto każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal za udział. Medale zostały ufundowane przez włodarzy Gminy Szczytno.
Dodać należy, że tuż przed turniejem przeszła nad Szczytnem i okolicami potężna burza, która to wcale nie zamierzała „przejść” przed rozpoczęciem zawodów. Jednak wszystko ulewa i wichura zakończyła się idealnie około godziny 16ej.
Był to jeden z pierwszych tego typu turniejów dla tak młodych piłkarzy i piłkarek w Naszej Gminie, ale na pewno nie ostatni. W niedalekiej przyszłości planowane są kolejne