BIP
menu

Piknik Strażacki „Z druhem bezpiecznie”.

2017-07-13 10:03:38 (ost. akt: 2017-07-13 10:13:17)

Autor: Monika Dąbkowska
W minioną sobotę 8 lipca odbył się w Lipowcu Piknik Strażacki „Z druhem bezpiecznie”.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 13:00 i trwała do późnych godzin nocnych.
Jako pierwsze z programem artystycznym wystąpiły młode talenty z gminy Szczytno, które są podopiecznymi Fundacji Kreolia. Na scenie wystąpiły: Nadia Wierzbowska, Klaudia Wierzbowska, Maja Soliwoda, Antek Iwanicki, Maja Szablak, Maja Wierzchołowska, Nikola Pietkiewicz, duet Amelia Łach i Julia Kijewska, Julia Płocharczyk, Grzegorz Hajn i Natalia Hajn.
Podczas trwających prawie dwie godziny występów nie można było się nudzić, dzieci zaprezentowały bowiem bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych. Dla wszystkich uczestników czekały nagrody w postaci gier planszowych.
Po występach artystycznych, wszyscy uczestnicy pikniku zostali zaproszeni na strażacką grochówkę i kiełbaski z grilla oraz degustację przepysznych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką w Lipowcu. Najmłodsi mogli bezpłatnie korzystać z dmuchanych zjeżdżalni.
Główną atrakcją pikniku były pokazy ratownicze i strażackie. Swoje umiejętności zaprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Lesin Wielkich (gm. Wielbark) wraz ze swoimi czworonożnymi pomocnikami oraz Jednostka OSP z Lipowca, która zaprezentowała mi.in pomoc ofiarom wypadku drogowego oraz nowy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu tej jednostki.
Na scenę o godzinie 16:00 zawitała Olsztyńska Kapela Jakubowa, znana z popularyzowania warmińsko-mazurskiego folkloru, wprowadzając uczestników pikniku w biesiadną atmosferę. Po Kapeli Jakubowej o godzinie 19:00 wystąpiła gwiazda wieczora - zespół IMPERIUM. W dalszej części pikniku do późnych godzin wieczornych przygrywał gościom do tańca lokalny zespół Project NEWI. Program artystyczny pikniku zapewnił dużo pozytywnych wrażeń i emocji dla uczestników.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swą pracą i pomocą wsparli organizację pikniku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Pikniku Strażackiego.