BIP
menu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w placówka oświatowych Gminy Szczytno

2017-09-08 13:33:49 (ost. akt: 2017-09-11 10:02:19)

Autor: Monika Dąbkowska
Wakacje dobiegły końca. Około 1100 uczniów i przedszkolaków rozpoczęło w dniu
4 września we wszystkich placówkach oświatowych Gminy Szczytno nowy rok szkolny, który dla wielu uczniów, przedszkolaków i nauczycieli będzie czasem nowych wyzwań, sukcesów
i ciężkiej pracy. Po dwóch miesiącach beztroskiej zabawy nadszedł czas na powrót
w szkolne mury. Wakacje wprawdzie dobiegły końca, ale nie oznacza to, że razem z nimi skończyło się wszystko co dobre. Wiele dzieci na pewno z wielką niecierpliwością oczekiwało już pierwszego dzwonka, spotkania się z przyjaciółmi ze szkolnej ławki i ulubionymi nauczycielami. W końcu będzie okazja żeby podzielić się wrażeniami z wczasów i przeżytymi podczas nich przygodami.

Na uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego połączonego z wyświęceniem
i oficjalnym przekazaniem nowo zmodernizowanej i rozbudowanej części Szkoły Podstawowej w Wawrochach, przybyły władze gminy w osobie Pana Sławomira Wojciechowskiego – Wójta Gminy, Pani Ewy Zawrotnej – Zastępcy Wójta, Pana Zbigniewa Woźniaka – Przewodniczącego Rady Gminy, Księdza Dziekana Andrzeja Wysockiego, Księdza Krzysztofa Sowy, Pana Krzysztofa Sikorskiego – Radnego Gminy. Wszystkich zgromadzonych gości powitała dyrektor placówki – Pani Elżbieta Dziuban. Po krótkim przemówieniu dyrektora, głos zabrał Wójt Gminy. Wójt życzył wszystkim uczniom dużo zapału do nauki oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu, a co za tym idzie uzyskania stypendium za wyniki w nauce. Ksiądz Dziekan dokonał poświęcenia sal lekcyjnych.

Nietypowy charakter miały także w tym dniu uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny w Szkole Podstawowej w Rudce, które poprowadziła Pani dyrektor Ewa Goździewska - od 1 września 2017 r. nowy dyrektor tej placówki. Panią dyrektor uroczyście bukietem kwiatów powitał Wójt Gminy – Pan Sławomir Wojciechowski wraz z Zastępcą- Panią Ewą Zawrotną oraz Przewodniczącym Rady – Panem Zbigniewem Woźniakiem.

W dniu dzisiejszym (7 września) odbyło się uroczyste otwarcie nowego zamiejscowego oddziału Przedszkolnego w Kamionku (Przedszkola „Jaś i Małgosia” w Lipowcu), do którego będą uczęszczać najmłodsi mieszkańcy gminy.

Od nowego roku szkolnego wchodzą w życie zmiany w systemie edukacji. Najważniejsze z nich to pierwszy rocznik uczniów w VII klasach szkół podstawowych oraz wygaszanie gimnazjów.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom życzymy wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym, pełnym zmian i nowych wyzwań! Nie żałujcie sił, aby wykorzystać wszystkie swoje możliwości. Niech towarzyszy Wam zapał do pracy. Udowadniajcie, że na wiele Was stać, że umiecie pokonywać trudności, że potraficie cieszyć się z sukcesu. Dostrzegajcie wśród tego codziennego trudu nawet małe radości, bo to one składają się na szczęście. Powodzenia!