BIPBIP Archiwalny
menu

Gospodarstwo Agroturystyczne „Kamez”

2017-11-15 10:21:53 (ost. akt: 2017-11-15 10:45:56)
Gospodarstwo Agroturystyczne „Kamez”

Gospodarstwo Agroturystyczne „Kamez”

Gospodarstwo Agroturystyczne „Kamez”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że funkcjonujące na naszym terenie Gospodarstwo Agroturystyczne „Kamez” należące do Pani Elżbiety Kobus z miejscowości Wawrochy 36, uzyskało jedno słoneczko w kategorii „Wypoczynek u rolnika” w ramach kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej, przeprowadzonej przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, podczas realizacji projektu pt. „Wzmocnienie jakości usług agroturystycznych na Warmii i Mazurach poprzez wdrażanie systemu kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej”. Ważność kategoryzacji obejmuje okres od listopada 2017 r. do listopada 2021 r. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego urokliwego miejsca, a świadczących usługi turystyczne do kategoryzacji swoich gospodarstw.


www.kamez.eu
Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej polega na nadaniu poszczególnym obiektom noclegowym określonej kategorii, świadczącej o jakości wyposażenia
i oferowanych usług. Pozwala na uporządkowanie i uzyskanie przejrzystości ofert oraz stworzenie produktów turystycznych wiarygodnych jakościowo. System kategoryzacji jest systemem dobrowolnym. Kategoryzacją objęte są obiekty znajdujące się na terenach wiejskich, które nie podlegają ustawowemu obowiązkowi kategoryzacji. Skategoryzowane obiekty gwarantują odpowiednio wysoką jakość usług i są chętniej odwiedzane przez gości, zaś kwaterodawca zyskuje prawo do zamieszczania oferty w materiałach promocyjnych PFTW „GG” oraz prawo do posługiwania się zastrzeżonym znakiem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne". Świadectwem sprawdzonej jakości kwater wiejskich są słoneczka. Maksymalnie można uzyskać III kategorię, czyli trzy słoneczka.

System kategoryzacji Wiejskiej Bazy Noclegowej klasyfikuje obiekty do jednej z dwóch kategorii:
• Wypoczynek u rolnika,
• Wypoczynek na wsi.