BIPBIP Archiwalny
menu

POLAK MAŁY – HISTORIA W KOLORACH

2018-02-26 12:57:36 (ost. akt: 2018-02-26 13:07:12)
Gminnym Przedszkolu w Lipowcu „Jasia i Małgosi”
„Stawiamy na patriotyzm”

POLAK MAŁY – HISTORIA W KOLORACH
– to kolejny krok w drodze do Certyfikatu Kuratora Oświaty „Szkoła wierna dziedzictwu”. W Gminnym Przedszkolu w Lipowcu „Jasia i Małgosi” w oddziale w Kamionku, był realizowany projekt, skierowany do najmłodszych odbiorców historii w przedszkolach. Celem zajęć jest przybliżenie dzieciom – w atrakcyjnej i przystępnej formie – polskich symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu. Dzieci z grupy „Kropeczek „ i „Biedroneczek” aktywnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych 9.02.2018r przez pracowników IPN z Olsztyna.

Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków. Dzieci obejrzały film animowany „Polskie symbole narodowe” i uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem materiału dźwiękowego. Uzupełnieniem zajęć była pogadanka na temat symboli narodowych oraz zgaduj- zgadula, związana tematycznie z zajęciami.

Za aktywność i zaangażowanie dzieci otrzymały opaski odblaskowe w kolorach polskiej flagi, kolorowanki z symbolami narodowymi oraz puzzle „Polak mały”.

Po przeprowadzonych zajęciach dzieci doskonale wiedzą w jaki sposób wyrażamy szacunek do symboli narodowych, co symbolizują czerwień i biel, jak również dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową dla Polaków pieśnią.

Nauczycielka
Krystyna Kowalczyk-Sawicz