BIP
menu

"Z podwórka na bieżnię"

2018-09-21 12:54:14 (ost. akt: 2018-09-21 13:04:02)

Autor: Agnieszka Steczka

W dniu 2 października 2018 r. odbędzie się Olimpiada „Z podwórka na bieżnię”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Wychowania przez Sport pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiodącym celem projektu jest promocja aktywności ruchowej połączona z umożliwieniem dzieciom poznania najprostszych form aktywności fizycznej, na bazie najbardziej wszechstronnej dyscypliny jaką jest Lekka Atletyka.
Powyższa impreza odbędzie się na boisku lekkoatletycznym Orlik w Lipowcu, w której wezmą udział uczniowie klas IV, V i VI z terenu gminy Szczytno. Przewidywana liczba uczestników to ok 120 osób.
Osobami prowadzącymi imprezę będą: Pan Paweł Januszewski – Prezes Fundacji Wychowania przez Sport oraz Pan Sebastian Chmara – Wiceprezes Polskiego Związku LA.

Ponadto po zakończeniu całego programu „Z podwórka na bieżnię” odbędzie się podsumowanie Gminnego programu „Trenuj z Mistrzem”, który realizowany jest na boisku lekkoatletycznym Orlik w Lipowcu od 03.2018 - zajęcia z Lekkiej Atletyki.
Dzieci, które uczestniczyły w treningach otrzymają nagrody i dyplomy, a przedstawiciele szkół podziękowania.