BIP
menu

Dożynki Gminne Olszyny 2015

2015-08-27 15:11:03 (ost. akt: 2015-08-27 15:13:05)
dozynki

dozynki23 sierpnia na Placu Dożynkowym w miejscowości Olszyny odbyły się tegoroczne Dożynki Gminne. Część oficjalna rozpoczęła się o godz. 13:00 Mszą Świętą, po której nastąpił ceremoniał dożynkowy z udziałem starostów dożynek – Pani Marianny Witek z miejscowości Niedźwiedzie oraz Pana Zdzisława Szydlika z miejscowości Rudka. Część artystyczną rozpoczął występ Chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „PRELUDIUM” oraz zespołu Contrast ze Spychowa. Następnie publiczność mogła się pośmiać przy występie kabaretu Pigwa Show. Ponadto wszyscy uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować kulinarnych przysmaków przygotowanych przez poszczególne sołectwa oraz wojskowej grochówki.
Zgodnie z dożynkową tradycją odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz stoisko. W kategorii najpiękniejszy wieniec nagrody zdobyły: I miejsce – Sołectwo Wały; II miejsce – Sołectwo Olszyny; III miejsce – Sołectwo Siódmak. W kategorii najpiękniejsze stoisko zwyciężyło sołectwo Olszyny. Kolejne miejsca zdobyły sołectwa: Siódmak oraz Lemany.
Nie zabrakło również zawodów sportowych. Tutaj najlepsi okazali się reprezentanci sołectwa Nowiny. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z sołectwa Gawrzyjałki, a trzecie z sołectwa Nowe Gizewo.
W świetny nastrój wprawił publiczność występ zespołu Babylon Cover Boney M. Następnie na scenie pojawił się Michał Gielniak, po którego występie uczestnicy imprezy mogli podziwiać pokaz sztucznych ogni. W tym euforycznym nastroju odbył się kolejny występ - zespołu Piękni i Młodzi, po którym miała miejsce dyskoteka w rytmach zespołu Aby Pograć, kończąca całą imprezę.
Nadspodziewanie wysoka frekwencja oraz bardzo liczne pozytywne komentarze uczestników dożynek w pełni zrekompensowały wielomiesięczny trud organizatorów włożony w przygotowanie uroczystości. Już dziś zapraszamy Państwa na przyszłoroczne Dożynki Gminne!