Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin - Tibilisi

2016-05-25 15:07:29 (ost. akt: 2016-05-25 15:11:31)
karate

karate

W dniach 13-14 maja w Tbilisi w odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Karate Kyokushin z udziałem 350 zawodników w 29 państw. Miejsce w Kadrze Polski Juniorów na te zawody wywalczyło sobie dwoje reprezentantów naszego klubu, Julia Kędzierska i Piotr Olszewski.

Dla Julki to już trzeci start w Mistrzostwach Europy, z dwóch poprzednich przywiozła srebrny i brązowy medal. Tym razem ze stolicy Gruzji również przywiozła srebro. W pierwszej walce pokonała Węgierkę przed czasem zdobywając dwa razy WAZ-ARII, w kolejnej walce jej przeciwniczką okazała się Ukrainka z którą Julka już wcześniej wygrała. Tym razem również nie dała szans swojej rywalce wygrywając na punkty. W walce o złoto zmierzyła się z inną reprezentantką Węgier. Ostatnia minuta to ciągły atak Julki i dwa trafienia w głowę lecz sędziowie nie uznali tych technik i nasza reprezentantka musiała zadowolić się srebrnym medalem Mistrzostw Europy Juniorów.

Piotr Olszewski debiutował w tej rangi imprezie. Niestety w pierwszej walce trafił na zawodnika gospodarzy, którym jak wiadomo ściany pomagają. Mimo to Piotrek walkę rozpoczął bez kompleksów lecz Gruzin okazał się zbyt silnym zawodnikiem. W połowie walki Piotrek dał się zaskoczyć mocnym uderzeniem na korpus i przeciwnik zdobył IPPON kończąc pojedynek przed czasem.

Mistrzostwa Europy w Tibilisi stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczyć może fakt, że hegemonia jednego Państwa została przerwana. Dziś już nie można powiedzieć, że jest Litwa jest najlepszą drużyną w Europie, jak to było przez ostatnie kila lat, dziś do Litwy dołączyli Gruzini, Azerowie, Węgrzy, Bułgarzy ale i Polska bardzo się do nich zbliżyła. Biorąc udział w takich zawodach nasi zawodnicy nabierają doświadczenia i tzw. ogłady startowej. To wspaniale, że w Szczytnie są zawodnicy, którzy rywalizują na takim wysokim poziomie i zdobywają medale dla kraju i naszej lokalnej społeczności