BIPBIP Archiwalny
menu

Otwarcie boiska lekkoatletycznego Orlik w Lipowcu

2016-06-08 09:00:07 (ost. akt: 2016-06-13 11:14:39)
otwarcie boiska

otwarcie boiska


200 metrowa bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą, a wszystko ładnie wkomponowane w teren Orlika lekkoatletycznego w Lipowcu. Orlik jest nowoczesnym, jednym z najładniejszych Orlików w kraju a jednocześnie pierwszy w naszym powiecie.

W środę 1 czerwca 2016 r. odbyło się jego uroczyste otwarcie. To wielkie święto dla wszystkich fanów królowej sportu – lekkoatletyki, która bez wątpliwości jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu szkoły oraz przemówieniem Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lipowcu - Iwony Walesiak. Następnie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi. Nowy obiekt poświęcił ks. Piotr Jagiełka.
Wśród licznie zgromadzonych obecni byli: Wójt Gminy Szczytno – Pan Sławomir Wojciechowski, Wicestarosta Powiatu Szczycieńskiego - Pan Marcin Nowociński, Zastępca Wójta Gminy Szczytno – Pani Ewa Zawrotna, Dowódca 8. brt ppłk – Pan Krzysztof Lis, Proboszcz Parafii pw. Św. Walentego i Św. Jakuba w Lipowcu – ks. Piotr Jagiełka, Radny Gminy Szczytno – Pan Rafał Szumny, Firma Dawar Plus – Pan Dariusz Komar, dyrektorzy gminnych jednostek oświatowych, uczniowie, rodzice, pracownicy Zespołu Szkół w Lipowcu oraz mieszkańcy.
Całkowity koszt inwestycji przekroczył 433 346,76 zł. Gmina Szczytno na budowę boiska otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej w kwocie 163 000 zł, co stanowi 38 % całości kosztów przedsięwzięcia. Inwestycja w głównej mierze została więc zrealizowana ze środków własnych gminy. To już kolejny obiekt sportowy na terenie gminy, który obok licznych boisk wielofunkcyjnych i siłowni plenerowych umożliwi wszystkim zainteresowanym aktywne spędzanie czasu połączone z dbałością o swoje samopoczucie. `
Otwarcie obiektu połączone było z dniem dziecka w Zespole Szkół w Lipowcu. Na tę okoliczność uczniowie przygotowali specjalny, bardzo bogaty program artystyczny. Zorganizowano też wiele atrakcji (m.in. zabawy sportowe, rodzinny czar par, salon fryzur ,malowanie twarzy, grill z kiełbaskami). W części artystycznej można było zobaczyć m. in. pokaz sztuk walki klubu sportowego „Kyokushin Karate”, pokaz Bractwa Rycerskiego (szermierka, strzelanie z łuku, konie ). Młodzież nie traciła czasu. Gdy zakończyły się oficjalne przemówienia i poświęcenie obiektu, weszli na Orlik pobiegać.
Powstanie Orlika lekkoatletycznego jest dowodem, że nasza gmina się rozwija. Jednak ktoś może zapytać: "Dlaczego budowa nowoczesnego boiska lekkoatletycznego była dla nas taka ważna"? Odpowiedź jest prosta. Główną ideą, jaka przyświecała nam podczas realizacji tego projektu, było zapewnienie wszechstronnego rozwoju naszych dzieci i naszej młodzieży. Młodzi ludzie powinni móc zdobywać rzetelną wiedzę zarówno w mieście jak i na wsi. W naszej gminie stawia się na szeroko pojętą edukację dzieci i młodzieży. Przez dobrą szkołę wiedzie najprostsza droga do dobrej przyszłości. Podnoszenie sprawności fizycznej poprzez sport jest walką nie tylko z rywalami, ale i samym sobą. Przełamywanie swoich słabości w trakcie uprawiania sportu rozwija charakter. Ruch poprawia ogólny stan zdrowia. Dbanie o odpowiedni rozwój fizyczny młodego człowieka to dbanie o naszą przyszłość. Dlatego tak ważne było, by również w naszej gminie powstał nowoczesny, lekkoatletyczny obiekt sportowy. Na taką inwestycję nasza gmina czekała od dawna. Zachęcamy do uprawiania sportu jeszcze większe rzesze dzieci i młodzieży, z których może kiedyś wyrosną wspaniali sportowcy.