BIP
menu

28 Maraton Juranda - Szczytno 2017

2017-02-03 16:34:55 (ost. akt: 2017-02-03 16:44:12)
maraton

maraton

Szczycieńskie Święto Biegania
Miło nam poinformować, że po dziewięcioletniej przerwie powraca uznany wśród biegaczy i mający długą historię Maraton Juranda. Będzie to już 28 edycja biegu na królewskim dystansie rozgrywanego w Szczytnie. Po raz pierwszy biegaczy gościliśmy w 1981r. co oznacza, że jest to trzeci po Dębnie i Warszawie najstarszy maraton w Polsce.
Chcąc zachęcić jak najszerszą grupę biegaczy do udziału w rywalizacji organizatorzy postanowili wytyczyć zupełnie nową, płaską i szybką asfaltową trasę. O atestowanie trasy zwrócono się do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, natomiast o prawidłowy i dokładny pomiar czasu zadba znana i doświadczona firma Domtel-Sport. Zapraszamy zatem chcących powalczyć o rekord, jak również tych, dla których będzie to pierwsze podejście do przebiegnięcia 42,195 km. Zarówno jedni, jak i drudzy powinni być usatysfakcjonowani. Zapraszamy także biegaczy, którym 42 km z różnych powodów nie odpowiada. Podczas gdy będzie odbywał się bieg główny, rozegrane zostaną zawody na dystansie 10km – Dyszka Jurandówny, oraz biegi dla dzieci i młodzieży w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum Biegi Jagienki.
Nie zapominamy także o rodzinach zawodników, kibicach, osobach towarzyszących, turystach a przede wszystkim mieszkańcach Szczytna i okolic. Dodatkowe atrakcje towarzyszące wydarzeniu to między innymi: występy artystyczne, pokazy walk rycerskich, strzelania z łuku, wioska Juranda i wiele innych.. Dla najmłodszych dmuchany plac zabaw, a wszystkim chętnym (w miarę możliwości czasowych i organizacyjnych) nasz partner SKLEPBIEGOWY.COM przeprowadzi badanie stóp, które pozwoli jeszcze lepiej dopasować obuwie biegowe.
Pomysł wskrzeszenia i organizacji 28 Maratonu Juranda zawdzięczamy zapaleńcom i miłośnikom biegania z Klubu Biegacza Jurund, który to klub jest głównym organizatorem wydarzenia i ma za sobą zorganizowanie kilku nieco mniejszych, ale udanych i zakończonych sukcesem imprez biegowych. Inicjatywa spodobała się lokalnym samorządom i instytucjom, które postanowiły czynnie wspierać Klub w trudnym zadaniu organizacji. Są nimi: Urząd Miejski w Szczytnie; Urząd Gminy w Szczytnie; Starostwo Powiatowe w Szczytnie; Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie; 8 Szczycieński Batalion Radiotechniczny.
Patronat honorowy nad Maratonem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin.
Wszelkie informacje, zapisy do biegów, a także nowinki i aktualności można uzyskać śledząc profil Facebook maratonu.
Serdecznie zapraszamy!!!

Komitet Organizacyjny
28 Maratonu Juranda

Regulamin maraton
Regulamin Dyszka Jurandówny
Regulamin bieg Jagienki