BIP
menu

Bóbr Gminek z wizytą w Gminnym Przedszkolu w Lipowcu „Jasia i Małgosi”

2017-02-24 13:53:57 (ost. akt: 2017-02-28 11:01:08)
przedszkole logo

przedszkole logo

Do naszego przedszkola przyjechał gość- „Bóbr Gminek”- wspólnie z dziećmi spędził dwa tygodnie. Dzieci bardzo cieszyły się z wizyty Gminka, pokazały mu swoje przedszkole, najpiękniejsze miejsca w miejscowości Lipowiec i Kamionek, oraz zabierały ze sobą na wycieczki
i do wspólnej zabawy. Gminne Przedszkole w Lipowcu „Jasia i Małgosi” ma swoją siedzibę w Lipowcu i posiada oddziały terenowe w miejscowości Kamionek. Bóbr Gminek chętnie jeździł do każdego oddziału, bo był ciekawy poznania wszystkich dzieci i razem z nimi chciał przeżywać przygodę- powiedziała dyrektor Jolanta Ludwiczak.
Gminek Bóbr był na wycieczkach razem z dziećmi zwiedził: Boisko Orlik w Kamionku
i w Lipowcu, ćwiczył wspólnie z dziećmi i bawił się na śniegu. Był też na spacerze nad jeziorem Domowym Dużym, szedł ścieżką pieszo-rowerową w Kamionku- podziwiał piękne widoki oraz zimową pogodę, nauczycielki Pani Krysia i Bogusia wspólnie z dziećmi chciały zachęcić wszystkich do spacerów i jazdy rowerem wokół jeziora.
W miejscowości Lipowiec był na wycieczce w Kościele Świętego Walentego w Lipowcu -oglądał zabytki wsi Lipowiec oraz słuchał historii o kościele opowiadanych przez nauczyciela religii Pana Andrzeja.
Bóbr Gminek uczestniczył w zbiórce karmy dla zwierząt leśnych a później razem z dziećmi, pojechał do lasu do „Rezerwatu Jałowców” w Lipowcu na spotkanie z leśnikiem Panem Pawłem Zielińskim. Zawiózł zwierzynie leśnej pokarm, który wcześniej dzieci z Lipowca, rodzice i nauczycielki Pani Wanda i Halinka, zgromadziły w przedszkolu – było tam: siano, ziemniaki, marchew, kukurydza i inne smakołyki.
Gminek brał aktywny udział w zajęciach dodatkowych organizowanych dla dzieci
w naszym przedszkolu. Wspólnie z dziećmi uczył się języka angielskiego, poprawnej wymowy
z panią logopedą oraz rytmicznych kroków na zajęciach muzycznych, a na zajęciach religii poznał historię kościoła.
Bóbr Gminek zapoznał się certyfikatem „Zielonej Flagi” oraz certyfikatem „Przedszkole przyjazne środowisku” przyznanego przez Kuratora Oświaty w Olsztynie - który od wielu lat posiada nasze przedszkole, za realizowane działania na rzecz ekologii. Brał udział w zbiórce baterii, nakrętek, oraz realizował ekologiczne działania naszego przedszkola. Dzieci uczyły Gminka segregacji odpadów, pokazując właściwe pojemniki i ich oznakowanie. Wspólnie z dziećmi dokarmiał ptaki sypiąc karmę do ptasiej stołówki.
Bóbr Gminek wspólnie z dziećmi brał udział w akcji „Paczka dla zwierzaczka”. Zbierał karmę dla mieszkańców schroniska „Cztery Łapy” w Szczytnie oraz uczestniczył w spotkaniu z zaproszonymi gośćmi ze schroniska. Zapoznał się z pieskiem „Polarkiem” i pracownikami schroniska i wspólnie z dziećmi wręczył zebrane prezenty – bardzo dużo karmy.
Bóbr Gminek uwielbiał słuchać bajek czytanych dzieciom przez dorosłych, był razem z dziećmi i nauczycielką Panią Marysią, na wycieczce w bibliotece w Kamionku, oraz zaprosił Panią Kasię do przedszkola aby przeczytała dzieciom bajki.
Bóbr Gminek poznał programy, które realizujemy w naszym przedszkolu np.: „Zielona Flaga”, „Przedszkole przyjazne środowisku”, „Mamo Tato wolę wodę”, „Przedsiębiorcze dzieci”. Koordynator programu „Mamo, Tato wolę wodę” Pani Basia wspólnie i dzieci i „Zdrojkiem” zachęcały Bobra Gminka do promowania codziennego picia wody.
Bóbr Gminek brał udział w zabawie karnawałowej – i miał ogromny problem z rozpoznaniem dzieci, które były przebrane za postacie bajkowe. Walentynkowe serduszka przygotowane przez dzieci i nauczycielkę Panią Wandę stanowiły miłą niespodziankę dla Gminka, do choć był krótko z dziećmi to wszystkie go bardzo polubiły.
Jesteśmy pewni, że Bóbr Gminek wyjechał z naszego przedszkola pełen różnorodnej wiedzy, zdobytych nowych umiejętności i z rozbudzoną ciekawością. Wszystkie dzieci, żegnały się z przyjacielem Gminkiem z myślą, że jeszcze się spotkają.


Dyrektor Jolanta Ludwiczak
gminek