BIPBIP Archiwalny
menu

Bóbr Gminek z wizytą w szkole podstawowej w Rudce

2017-04-14 09:20:22 (ost. akt: 2017-04-14 09:30:40)
bóbr gminek

bóbr gminek


BÓBR GMINEK W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RUDCE

W dniach od 20.03 do 31.03 Szkoła Podstawowa w Rudce miała zaszczyt i przyjemność gościć niezwykłą osobistość – Bobra Gminka. Jego wizyta stała się inspiracją dla wielu działań mających na celu pogłębienie wśród dzieci wiedzy o gminie Szczytno, sprzyjała także, rozwijaniu w nich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Bóbr Gminek wspólnie z dziećmi się uczył, bawił i podróżował.

20.03.2017- Przywitanie Wiosny z Bobrem Gminkiem

Tego dnia uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, ubrani na kolorowo i uzbrojeni w różne wiosenne akcesoria zachęcali Panią Wiosnę do rychłego przyjścia. Odbywało się pod uważnym okiem sympatycznego Bobra Gminka, który wspólnie z dziećmi wysłuchał przygotowanych wierszy, piosenek, tańców i okrzyków. Kolejnym elementem programu był „Wiosenny pochód”. Dzieci miały okazję poszukać pierwszych zwiastunów wiosny, a Bóbr Gminek zapoznać się z najbliższą okolicą. Po krótkiej wycieczce nasz przyjaciel został zaproszony przez klasę I na zajęcia edukacyjne, gdzie mógł posłuchać ciekawych rozmów o kultywowaniu tradycji ludowych i szkolnych. Dzieci wraz z Bobrem Gminkiem czytały wiersze o wiośnie i rozwiązywały zagadki oraz krzyżówki. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce związanej z przyjściem tej pięknej pory roku. Dzieci bardzo się starały, aby prace spodobały się gościowi. Liczyły również na jego podpowiedzi, bo któż zna lepiej wiosnę, niż Bóbr Gminek.

21.03.2017- Bóbr Gminek i wycieczka do Biblioteki Miejskiej.

Bóbr Gminek został zapoznany z realizowanym przez cały rok programem czytelniczym w kl. I „Pożeracze liter”. Podziwiał legitymacje uczniowskie i kolorowe odznaki, które można zdobyć, gdy wypożycza się książki. W ramach tego programu Gminek został zabrany na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki w Szczytnie na zajęcia edukacyjne
pt. „Jak powstaje książka?”, wraz z dziećmi poznał szerokie zasoby biblioteki miejskiej
i obejrzał wystawę zorganizowaną z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci.
Bardzo ciekawym wydarzeniem dla Bobra Gminka była ścieżka dydaktyczna „Mała Biel”.
Tu przewodnikiem był sam Bóbr, bo tam gdzie woda to on czuje się najlepiej. Dzieci zdobyły wiele informacji o gatunkach roślin i zwierząt tu żyjących. Uczniowie wspólnie z Bobrem ustalili, iż Gmina jest pięknym i malowniczym terenem, o który warto dbać.

Bóbr Gminek na spektaklu

Po powrocie z wycieczki Bóbr Gminek został zaproszony na spektakl profilaktyczny pt. „INNI". Treść przedstawienia dotyczyła spraw bliskich młodym ludziom – dokuczania innym, wyśmiewania ich, szykanowania wyłącznie dlatego, że pochodzą z biedniejszych rodzin. Młodzi aktorzy z kl. 4 i 5, pokazali, jakie oblicze może przybrać w szkole złudne poczucie „bycia lepszym od innych” z powodu posiadania większej ilości pieniędzy, firmowych ubrań, butów czy telefonów. Gminek mógł zobaczyć, jak w niektórych dzieciach rodzi się potrzeba buntu wobec takich postaw i niesienia pomocy szykanowanym kolegom. Pozytywni bohaterowi sztuki pokazali nam, że choć to czasami niełatwe, trzeba sprzeciwiać się dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych, ze względu na stan posiadania, tuszę, odcień skóry, miejsce urodzenia czy kolor włosów.

22.03.2017- Gminek świętuje Światowy Dzień Wody

W środę 22 marca 2017 r. obchodzono w wielu krajach Światowy Dzień Wody. To szczególne święto, bo dotyczy rzeczy, bez której nie istniałoby życie na Ziemi. Bóbr Gminek w tym wyjątkowym dla niego dniu gościł z wizytą u najmłodszych uczniów SP w Rudce. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego poszerzały swoją wiedzę na temat znaczenia wody w przyrodzie, opowiadały również Gminkowi jak ważna jest woda dla życia i zdrowia człowieka. Dodatkową atrakcję stanowiły badania i doświadczenia związane z tym cennym płynem, przedszkolaki pokazały Bobrowi jak zachowują się w wodzie poszczególne ciała stałe(sól, piasek, kawa, mąka cukier, olej, kisiel w proszku).Gminek zobaczył, co pływa,
a co tonie. Następnie wspólnie z uczniami zbudował filtr wody i obserwował proces czyszczenia.

24.03.2017- Bóbr Gminek i Konkurs Recytatorski

W Szkole Podstawowej corocznie organizowany jest Konkurs Recytatorski klas I- III, w tym roku rywalizacja nabrała szczególnego charakteru, ponieważ jednym z oceniających był Bóbr Gminek. Gość miał okazję wysłuchać interpretacji wierszy polskich poetów. Zapoznał się z zachwycającymi utworami np. „Spóźniony słowik”, „Ptasie radio” Juliana Tuwima, „Jajko” Jana Brzechwy czy też „Małpą w kąpieli” Aleksandra Fredry. Gminek
w skupieniu pełnił rolę jurora. Wyłonienie zwycięzcy jednak nie było łatwe, gdyż uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom. Po krótkich obradach komisja oceniająca wręczyła uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe. Uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie z Bobrem Gminkiem, z czego się niezmiernie cieszyli.

28.03.2017- Gminek i Międzynarodowe Dni Bajki

Bóbr Gminek wziął udział w tworzeniu prac na konkurs poświęcony Międzynarodowemu Plakatowi XI edycji „Światowych Dni Bajki”. Powstały piękne postacie bajkowe wykonane przez uczniów kl. I i II A. Pomoc Bobra była nieoceniona, stał się wspaniałą inspiracją do tworzenia magicznych obrazów.

28-31.03.2017- Bóbr Gminek i Kiermasz Książek

Kolejny raz odbył się w szkole kiermasz książek prowadzony przez samorząd uczniowski. W tym roku patronatem honorowym „straganów” stał się Bóbr Gminek, który zachęcał uczniów do zakupu jak największej ilości tytułów. Dzieci mogły kupić wiele ciekawych książek w bardzo przystępnych cenach. W ofercie znalazły się kolorowanki dla najmłodszych, kolorowanki antystresowe dla nieco starszych, książeczki do doskonalenia techniki pisania i czytania, zbiory wierszy i opowiadań, bajki i baśnie, a dla rodziców leksykony ogrodnicze i kulinarne. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i wiele książek znalazło nabywców.

28.03.2017- Bóbr Gminek i Świąteczne Palmy

Bóbr Gminek wraz z uczniami klasy III B oraz rodzicami mógł poznać i kultywować Wielkanocne tradycje świąteczne. Nauczył się wykonywać palmy wielkanocne na kiermasz świąteczny i dowiedział się, że będą one sprzedawane w Kościele, natomiast zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na zakup upominków dla uczniów. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością, a Bóbr Gminek żarliwie je wspierał i oklaskiwał.

29.03.2017- Bóbr Gminek i Teatr Internetowy

Tego dnia nasz gość dowiedział się jak należy zachowywać się w teatrze, miał również okazję obejrzeć przedstawienie teatralne. Gminek był zaskoczony tym, że nie musi nigdzie wyjeżdżać, ponieważ spektakl był internetowy. Dowiedział się, że szkoła w Rudce uczestniczy w projekcie realizowanym przez TVP. Wspólnie z uczniami obejrzał bajkę japońską „Syn Smoka”.

30.03.2017 –Bóbr Gminek i „ Moda na czytanie”

Bóbr Gminek uczestniczył w inscenizacji przygotowanej przez uczniów kl. II A
pt. „Moda na czytanie”, wraz z dziećmi z klas I, II i IV przypomniał sobie jak bardzo wartościowe, mądre, rzetelne oraz ponadczasowe są książki. Uczniowie - aktorzy wspaniale przygotowali się przydzielonych im ról, w nieco żartobliwy sposób pokazali dyskusję toczoną się między książką, a komputerem i telefonem komórkowym. Pojedynek na słowa
o wyższości każdego z nich nad pozostałymi, zdecydowanie wygrała książka, która zawsze będzie modna, bo jest wiarygodna. To wierny przyjaciel człowieka, w bibliotekach zawsze czeka.

31.03.2017 – Bóbr Gminek i Logo dla Gminy Szczytno

Bóbr Gminek wziął udział w konkursie gminnym bezpośrednio związanym z jego osobą – „Logo dla Gminy Szczytno”. Dzieci tworzyły prace plastyczne kojarzące się z regionem, z herbem Gminy Szczytno. Bohaterem tych prac był oczywiście Bóbr,
co powodowało u niego ogromną dumę, pozował siedząc na honorowym miejscu. Na wielu rysunkach widniał jego uśmiech. Gminek był zadowolony, że jego wizerunek kojarzył się uczniom z Gminą Szczytno.

31.03.2017 r. – Bóbr Gminek – szkolna encyklopedia

Uczniowie klasy II b tworzyli karty do szkolnej encyklopedii bohaterów książkowych. Zajęcia miały zachęcić ich do czytania, skłonić do samodzielnego poszukiwania informacji w księgozbiorze bibliotecznym. Pracę nad encyklopedią obserwował Bóbr Gminek, który swoją obecnością aktywizował dzieci do lepszej pracy.
Czas spędzony w Szkole Podstawowej w Rudce upłynął Bobrowi Gminkowi miło, sympatycznie i zaskakująco szybko. Nasz gość nauczył się wielu przydatnych i wartościowych rzeczy. Poszerzył swoją wiedzę o nowe doświadczenia i umiejętności. Uczniom podarował wiele uśmiechu i życzliwości, był inspiracją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, przyczynił się również do pogłębiania przez dzieci wiedzy o Gminie Szczytno, rysującej się, jako niezwykle malownicze i przyjazne środowisko.


gminek 2
gminek 3
gminek 4
gminek 5
gminek 6
gminek 7