BIP
menu

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Olszynach

2017-06-19 12:33:24 (ost. akt: 2017-06-19 13:11:07)
puchary

puchary

W dniu 18 czerwca 2017 r. w Olszynach odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Szczytno i miasta Szczytno. W strażackich zmaganiach wzięło udział 13 drużyn, w 5 kategoriach: seniorzy, juniorzy (chłopcy 16-18 lat), młodzicy (chłopcy 12-15 lat), kobiety powyżej 18 lat i drużyna żeńska (16-18 lat). Nad porządkiem i sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej PSP w Szczytnie pod dowództwem młodszego brygadiera Zbigniewa Stasiłojć.
Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego i wyszkolenia oraz zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach : sztafeta z przeszkodami 7x50 i tzw. bojówka.
Wszystkie jednostki zacięcie walczyły o jak najlepszy czas. Po zaciętej rywalizacji i podsumowaniu wyników okazało się , że w tegorocznych zawodach bezkonkurencyjne okazały Olszyny, zdobywając złoto we wszystkich wystawionych przez siebie kategoriach.


Wyniki Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, klasyfikacja łączna:


Kategoria „Seniorzy”
I miejsce - Olszyny
II miejsce - Płozy
III miejsce - Szymany
IV miejsce - Lipowiec
V miejsce - Gawrzyjałki
VI miejsce – Trelkowo

Kategoria „Juniorzy” chłopcy 16-18 lat
I miejsce – Olszyny
II miejsce – Lipowiec

Kategoria „Młodzicy” chłopcy 12-15 lat
I miejsce – Olszyny
II miejsce – Gawrzyjałki

Kategoria „Kobiety powyżej 18 lat”
I miejsce – Olszyny
II miejsce – Szczytno

Kategoria „Drużyna żeńska” 16-18 lat
I miejsce - Płozy