BIP
menu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Trelkowie

2017-11-14 11:34:59 (ost. akt: 2017-11-14 15:04:28)
logo

logo

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w szkole w Trelkowie

10 listopada uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trelkowie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W ten sposób oddali hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Polskę.

Piątkowe obchody w Trelkowie było oddaniem hołdu tym, dzięki którym po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska, a także wszystkim, którzy bronili odzyskanej niepodległości płacąc za to krwią i życiem i tym samym dzięki złożonym przez nich największej ofiary, nasza Ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Uczniowie szkoły w Trelkowie już na kilka, a nawet kilkanaście dni przed główną uroczystością wykonują wspólnie z nauczycielami kotyliony i małe flagi. Przy okazji poznają również bohaterów epoki, gdy Polska odzyskała niepodległość oraz słuchają muzyki i śpiewają patriotyczne piosenki.
Uroczystość odzyskania przez Polskę niepodległości jest niejako zwieńczeniem pracy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej placówki. W pięknie przygotowanej wspólnie scenografii, uczniowie starszych klas zaprezentowali słowem i śpiewem „Drogę do Niepodległości”. Podniosła atmosfera towarzyszyła wszystkim w naszej szkole przez pozostałą część dnia.
Obchody w naszej szkole Narodowego Święta Niepodległości, to piękna lekcja historii oraz pokazanie miłości do naszej ukochanej Ojczyzny, jaką jest Polska. Jest to najlepsza forma nauki szacunku do symboli narodowych naszego państwa. /Tekst: Beata Arbatowska/