BIP
menu

Koncert noworoczny w Lemanach

2018-01-16 15:21:44 (ost. akt: 2018-01-16 15:28:30)

13 stycznia 2018 r. odbył się w świetlicy w Lemanach koncert noworoczny. W wypełnionym szczelnie do ostatniego miejsca pomieszczeniu świetlicy spotkali się mieszkańcy Leman i okolic, pragnący doświadczyć bezpośredniego obcowania z kulturą. Przybyłych gości powitała Ewa Zawrotna - Zastępca Wójta Gminy Szczytno - wraz ze Zdzisławem Bogackim - sołtysem miejscowości Lemany.

Dwugodzinny koncert rozpoczął się od Jasełek przedstawionych przez wychowanków Oddziału Przedszkolnego Gminnego Przedszkola przy ulicy Łomżyńskiej w Szczytnie. Przepiękne kostiumy oraz zaangażowanie wszystkich występujących były odzwierciedleniem niezwykłych starań zarówno dzieci, jak i tych, którzy przedstawienie opracowali i przygotowali. Przed zgromadzoną publicznością kolejno wystąpili i zaprezentowali swoje utwory podopieczni Fundacji Kreolia. Tutaj szczególne podziękowania dla Pani Joannny Gawryszewskiej - prezes Fundacji, która zaszczepia swoim uczniom miłość do muzyki i śpiewu.

Z programem artystycznym wystąpili również uczniowie Niepublicznego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Trelkowie, którzy przedstawili zabawną scenkę pt. „W Pracowni Świętego Mikołaja”. Na zakończenie wystąpili: Joanna Gawryszewska – śpiew, skrzypce i Jan Lisiewski – śpiew, gitara, którzy zaprezentowali się m.in. wykonując „pieśń gruzińską” Bułata Okudżawy. Zebrana publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Po zakończonym koncercie czekał na wszystkich gości i młodych artystów słodki przepyszny poczęstunek w postaci wypieków (m.in. pączków, faworków) przygotowanych przez Radę Sołecką Sołectwa Lemany. Podczas koncertu odbyła się zbiórka pieniężna dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fotografie wykonał Pan Robert Arbatowski.