BIP
menu

Julia Płocharczyk zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE w Opolu

2018-05-11 15:05:20 (ost. akt: 2018-05-14 08:39:26)
logo

logo

Julia Płocharczyk zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki PIOSENKOBRANIE w Opolu
10 maja w Iłowie-Osadzie spotkali się reprezentanci 13 gmin z terenu działania Lokalnej Grupy Działania "Brama Mazurskiej Krainy", aby jako laureaci eliminacji gminnych wziąć udział w Konkursie Piosenki "Kocham śpiewać polskie piosenki". Dzieci i młodzież w dwóch kategoriach wiekowych, tj. klasy IV-VI oraz klasy VII i Gimnazja walczyli o możliwość udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Piosenkobranie" w Opolu, który jest odpowiednikiem "dorosłej" edycji Festiwalu Piosenki Polskiej również w Opolu.
W Jury zasiedli m.in. członkowie zespołu "Czerwony Tulipan", jak również bacznie przysłuchiwał się poszczególnym prezentacjom przedstawiciel głównego organizatora Festiwalu z Opola.
Gminę Szczytno reprezentowały dwie uczennice Zespołu Szkół w Lipowcu: Julia Płocharczyk w kat. klas IV-VI i Patrycja Cicha w kat. klas VII i Gimnazjum.
Julia Płocharczyk pięknie zaśpiewała piosenkę Życia mała garść z rep. Krzysztofa Krawczyka i na życzenie Jury piosenkę "Gdybyś" z rep. Grażyny Łobaszewskiej. Jak później swierdzono, w tej kategorii nie było żadnych wątpliwość, że to Julii Płocharczyk powinno przypaść w udziale I miejsce i Grand Prix dające przepustkę do Opola. Zatem już w czerwcu Julia stanie na deskach opolskiego amfiteatru. Również Patrycja pięknie zaprezentowała swoją interpretację piosenki "Niech żyje bal" .
Wyrazem uznania jest zaproszenie Julii i pozostałych laureatek Grand Prix przez zespół „Czerwony Tulipan” do wspólnej promocji ich najnowszej płyty. We wrześniu dziewczyny zaśpiewają na olsztyńskiej scenie przed koncertem zespołu.

Serdeczne gratulacje!

julia 1
julia 2
julia 3